Italia jest krajem uważanym za idealne miejsce na spędzanie wakacji. Dlaczego Włochy? Przyczyn tego faktu jest kilka. Kraj ten zachwyca swoim położeniem nad czterema morzami, ciekawą i zróżnicowaną linią brzegową, wąskimi, kamiennymi uliczkami historycznych miasteczek oraz bujną roślinnością. Każdy znajdzie tu coś dla siebie…

Dlaczego wybieramy wakacje we Włoszech?

  1. Przede wszystkim do podróży zachęca sprzyjający klimat. Jest to kraj malowniczych widoków i starej, niezwykle ciekawej kultury.
  2. Kolejnym powodem, dla którego ściągają do tego kraju rzesze turystów jest włoska kuchnia, która uchodzi za najsmaczniejszą i najbardziej cenioną na całym świecie.
  3. Ceny wyjazdu nie należą do najniższych, choć są uważane za przystępne. Przede wszystkim jednak zależą od planów naszej podróży, miejsc, które zamierzamy odwiedzić, naszych planów na zakwaterowanie.
  4. Włochy posiadają wiele atrakcyjnych z punktu widzenia turystycznego miejsc, dlatego z całą pewnością nie są krajem na jednorazowe wczasy.

Kilka ciekawostek i porad

Kiedy wybieramy się na wakacje do tego kraju, warto jest mieć na uwadze koszty. Te nie należą do najniższych. Ważne jest, żeby przed zakupem towaru, lub usługi dowiedzieć się o jego cenę i zdecydowanie się potargować (ceny we Włoszech)

Śródziemnomorski klimat co roku przyciąga na wakacje do Włoch tysiące turystów. Jest to zdecydowanie kraj dla ciepłolubnych. Jeśli chcemy pozwiedzać warto pomyśleć o okresie jesienno-zimowym. (poczytaj o włoskim klimacie)

Kuchnia włoska jest wyśmienita, trzeba jednak przyznać, że nie należy ona do najlżejszych. Włoskie wina za to świetnie się z nią komponują i dodają przysmakom tej tradycyjnej kuchni nieco lekkości (więcej o włoskich winach -> tutaj)