Kampania to region Włoch, który ma do zaoferowania malownicze krajobrazy, ciepłe morze z komfortowymi plażami oraz śródziemnomorski klimat. Znaleźć można tam również piękne tereny górskie, zachwycające uprawy cytrusów, miejsca do zabawy oraz prawdziwego odpoczynku. Wszystko to sprawia, że jest to wprost wymarzone miejsce dla turystów.

Czym charakteryzuje się włoska Kampania?

Udane wczasy we Włoszech będą takimi, jeśli wybierze się odpowiednie miejsce. Najlepiej takie, w którym będzie można zwiedzać ciekawe historycznie tereny i zabytki, a jednocześnie znajdzie się miejsce na wypoczynek na plaży. Takim właśnie miejscem jest region o nazwie Kampania. Jego stolicą jest Neapol, czyli miasto położone nad Zatoką Neapolitańską, gdzie duch dawnych czasów jest wiecznie żywy. W Neapolu znaleźć można wspaniałe, historyczne budynki, podziemne atrakcje oraz rzeźby i monumenty. W mieście, które zamieszkiwane było przez Greków, a później Rzymian, pełne jest tras, na których zobaczyć można prawdziwe skarby kultury, takie jak:
– historyczna część miasta (wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), z katedrą, gdzie znajduje się baptysterium z V wieku,
– Kościoły: Gesu Nuovo, San Domenico Maggiore i San Lorenzo Maggiore,
– muzeum Cappella Sansevero, z “Okrytego Chrystusa” (Il Cristo velato),
– Pałac Królewski (Palazzo Reale di Napoli) z XVII wieku, stojący na placu Piazza del Plebiscito,
– bazylika królewska wzorowa na rzymskim Panteonie (Basilica Reale Pontificia San Francesco da Paola),
– Teatr San Carlo (kiedyś Teatr Królewski San Carl), czyli najstarszą działającą nieprzerwanie operę na świecie, otworzoną w 1737 roku,
– podziemne miasto: Podziemny Neapol z antycznymi zbiornikami na wodę i wykopaliska pod bazyliką San Lorenzo Maggiore z autentyczną rzymską ulicą handlową.
Stolica Kampanii oprócz własnych, wyjątkowych zabytków, staje się także idealnym punktem wylotowym do zwiedzania reszty regionu.

Turystyczne atrakcje Kampanii

Górzyste ukształtowanie Neapolu sprzyja oglądaniu miasta, zatoki i Wezuwiusza z naprawdę dogodnej pozycji. W czasie bezchmurnej pogody widoki są naprawdę niesamowite. Dobrym miejscem do ich podziwiania jest np. wzgórze Capodimonte, na szczycie którego znajduje się zabytkowy pałac Bourbonów. Z Neapolu dotrzeć można zaś do dwóch historycznych miast, jakimi są Pompeje i Herkulanum. Oba zostały zapomniane, gdyż uległy pogrzebaniu w wyniku niezwykle potężnej erupcji wulkanu Wezuwiusza w roku 79 n.e. Obecnie miasta na nowo pojawiły się na mapie i obecnie spacerować można ich antycznymi ulicami, odwiedzając idealnie wręcz zachowane domy dawnych mieszkańców, co robi na turystach naprawdę duże wrażenie.

Do włoskiego regionu Kampania zalicza się dwie piękne wyspy: Capri oraz Ischia. Capri ma budowę górzystą, posiada wiele ciekawych grot i ścieżek spacerowych. Natomiast przy wyspie Ischia znajduje się zamek Aragoński, do którego prowadzi niewielki most. Wyspa ta znana jest zaś z gorących mineralnych źródeł, a co za tym idzie – z bogatej oferty SPA.