Poszukujesz pomysłu na wakacyjny wyjazd? Idealną propozycją mogą być wakacje w Sardynii. Chociaż wyspa ta jest nieco mniejsza niż sąsiednia Sycylia, atrakcji na niej nie brakuje. Znajdziemy tu wszystko, co niezbędne podczas urlopu: piaszczyste plaże, malownicze wąskie zatoczki i wyśmienitą kuchnię.

Sardynia to wyspa położona w połowie drogi między Europą i Afryką. To miejsce atrakcyjne przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy kochają wypoczynek nad morzem i plażowanie. Sardynia leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, o śródziemnomorskiej odmianie. Lata są tu gorące i suche, a zimy ciepłe i łagodne. Największe upały panują tu i w lipcu i sierpniu. Późną wiosną i wczesną jesienią wciąż możemy wypoczywać na plażach, a słońce nie jest tak dokuczliwe.

Co warto zobaczyć w Sardynii?

Za największą atrakcję Sardynii uchodzą Groty Neptuna. Można do nich dotrzeć na dwa sposoby: wspinając się po sześćset stopniowych schodach lub statkiem wycieczkowym. Wewnątrz grot możemy podziwiać liczne formy skalne, stalaktyty i stalagmity oraz zasilane słonymi wodami podziemne jezioro Lamarmora.

Będąc na Sardynii warto także odwiedzić miasteczko Alghero, z powodu swojej ciekawej architektury nazywane włoską Barceloną, zaopatrzyć się w lokalne produkty na targu w Castelsardo oraz wypróbować jednej z licznych tras trekkingowych.

Warto również spędzić czas na tutejszych przepięknych plażach. Na wyspę tłumnie przybywają celebryci, którzy najchętniej wypoczywają w okolicach Costa Smeralda (Szmaragdowego Wybrzeża). Znajduje się tu Porto Cervo, gdzie cumują ekskluzywne jachty. Niezwykłą plażą w okolicach Sycylii jest również Spiaggia Rosa – różowa plaża, która swój nietypowy kolor zawdzięcza pokruszonym pancerzykom otwornic.

Sardynia to wyspa, na której nie sposób się nudzić. Atrakcji jest tak wiele, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto zaplanować letni wypoczynek właśnie w tym miejscu.