Genua to miasto magiczne, które jednocześnie jest stolicą Ligurii, a dawno temu stanowiła potęgę morską określaną jako dar, prezent od morza. Fascynujące ogrody, niezapomniane widoki oraz przepyszna kuchnia sprawiają, że chce się tu wracać. To miejsce mające swoją przeszłość, a jednocześnie tworzące nową przyszłość. Luksusowe rezydencje, ciekawe zaułki czy tutejsza latarnia morska to zaledwie początek tego, co można tu odkryć i zwiedzić.

Co czeka na turystów w Genui?

Warto wiedzieć, że Genua zachwyca nie tylko interesującymi zakątkami, ale i świetną pogodą. Latem to idealne miejsce dla miłośników plażowania, najlepszy do tego okres to czas od maja do października. Wtedy właśnie warto wybrać się na jedną z tutejszych miejskich plaż lub też do tych nieco mniejszych, ulokowanych w małych miasteczkach.

Jeśli zaś chodzi o zwiedzanie to Genua także pod tym względem jest wyjątkowa. Urzeka nie tylko tutejszy popularny cmentarz Camposanto, lecz także piękne Stare Miasto, w którym warto zobaczyć port z repliką statku pirackiego czy liczne zabytki pochodzące z okresu rzymskiego. To również kamieniczki, ciekawe pałace oraz zakątki idealne na pierwszą randkę.

Urocza jest też latarnia morska z Herbem Genui czy Akwarium, które jest największym tego typu w całej Italii. Zostało ono otwarte w 1992 roku i robi wrażenie. Można tu posłuchać muzyki klasycznej w pokoju do obserwacji oraz podziwiać rekiny, pingwiny czy płaszczki, a nawet je pogłaskać w przygotowanym do tego miejscu – w stawie dotykowym.

Ciekawym miejscem jest niewątpliwie również Katedra S. Lorenzo – inaczej Świętego Wawrzyńca, której początki sięgają IX wieku. Posiada ona niezwykłą rozetę, sarkofag, w którym znajdują się szczątki Jana Chrzciciela oraz renesansową kaplicę.

Genua była także miejscem, w którym żył Krzysztof Kolumb, dlatego też na Piazza Dante wciąż można zwiedzać jego dom z XVII wieku. Teraz stanowi on muzeum, dzięki któremu można zobaczyć jak wyglądało codzienne życie żeglarza, które miało miejsce właśnie tutaj.

Nie sposób pominąć także Pałacu Dożów Genui – Palazzo Ducale. Został on stworzony przez Simone Cantoniego. I choć doznał on licznych uszczerbków, ostatecznie odbudowano go pod koniec XX wieku, dzięki czemu dziś można się tam wybrać i zobaczyć sale pałacowe.

Gotowi na wymarzone wczasy we Włoszech?

Jak widać Genua ma naprawdę wiele do zaoferowania i idealnie nadaje się na wymarzone wakacje. Każdy może odnaleźć tutaj coś dla siebie. Od niezapomnianych krajobrazów po rajskie plaże i miejsca pełne historii. Każdy z tych zakątków ma w sobie magię i pełen jest opowieści. Warto tego doświadczyć i dać się ponieść urokowi Genui.