Urlop w Wenecji to doskonały pomysł na pełne wrażeń wczasy dla wszystkich miłośników zwiedzania, którzy pragną bliżej zapoznać się z intrygującą i niezwykle barwną historią miasta oraz podziwiać przepiękną architekturę weneckich zabytków. Niezapomniane rejsy gondolami, długie spacery wąskimi ulicami miasta oraz odpoczynek w klimatycznych włoskich restauracjach sprawi, iż wczasy w Wenecji pozwolą się zrelaksować i zapomnieć o codzienności.

Atrakcje Wenecji – co warto zobaczyć na miejscu?

Wycieczkę po mieście warto rozpocząć od Pałacu Dożów – dawnej rezydencji dożów oraz siedziby władz Wenecji. Obiekt wzniesiony w stylu weneckiego gotyku z koronkowymi łukami sprawia wrażenie, iż budowla jest niezwykle lekka. Szczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się: Sala Wielkiej Rady, Schody Gigantów oraz Wielkie Schody. Obiekt powstał w 814 r. i na przestrzeni wieków przeszedł liczne przebudowy. Dzisiaj stanowi trzykondygnacyjny budynek z urzekającymi loggiami oraz renesansowym dziedzińcem.

Kolejnym symbolem Wenecji jest Bazylika św. Marka, wzniesiona 1000 lat temu. W jej wnętrzu mieszczą się szczątki św. Marka Ewangelisty, przetransportowane przez weneckich kupców w 828 r. z egipskiej Aleksandrii. Na uwagę zasługują tutaj: Złoty Ołtarz, dwie ambony oraz krzyż Capitello del Crocifisso. Spacerując po mieście warto również zwrócić uwagę na zawieszone nad wodą mosty, spośród których najpiękniejszymi są Most Westchnień (Ponte di Sospiri) oraz Ponte di Rialto.

Spędzając urlop w Wenecji koniecznie należy się też przepłynąć gondolą przez słynny Kanał Grande, zbudowany w XV w., który łączy wenecką lagunę (Piazzale Roma przy dworcu kolejowym) z kanałem św. Marka. Wzdłuż jego brzegów znajdują się znane budowle ze skierowanymi w stronę wody fasadami, dzięki czemu większość zabytków można zobaczyć już podczas rejsu.

Wśród obiektów architektury sakralnej dużą popularnością cieszy się Bazylika La Salute, wzniesiona po zakończeniu epidemii dżumy, wg projektu Baldassare Longhena, w latach 1631-1681 oraz kościół San Giorgio Maggiore.

Wenecja – romantyczna perełka północnych Włoch

Spacery po przepełnionych zabytkami uliczkach, niezapomniane rejsy gondolami i wizyta w okazałym Pałacu Dożów oraz słynnych świątyniach pozwolą zbliżyć się do niezwykle pasjonującej historii i kultury miasta. Wczasy w Wenecji to doskonała opcja dla miłośników architektury oraz par, pragnących spędzić romantyczny pobyt w „mieście na wodzie”.