Miejsc, które możemy zwiedzić we Włoszech jest bardzo wiele. Państwo posiada wiele pięknych miast, które mogą poszczycić się bardzo bogatą i ciekawą historią, dlatego wybór jednego, lub kilku miejsc do zwiedzania w okresie wakacyjnym jest bardzo trudny.

Zwiedzanie Włoch – gdzie pojechać?

Jeżeli chcemy wybrać się na wakacje do tego państwa, możemy obrać rozmaite taktyki – albo zdecydować się na zwiedzanie Włoch według najbardziej popularnego przewodnika – czyli zwiedzić Rzym, Florencję i Wenecję, albo też zdecydować się na zwiedzanie jednego miasta w ciągu jednej podróży. Na taką taktykę często decydują się turyści, którzy już raz odwiedzili Włochy i pod wpływem ogromnego zauroczenia tym krajem postanowili, że spędzą w nim więcej niż jedne wakacje. Wówczas zwiedzanie, poznawanie kuchni i kultury tego kraju odbywa się mniejszymi etapami, jest za to bardziej dokładne.

Największą popularnością, jeżeli chodzi o plany wycieczek turystycznych cieszy się Rzym. Turyści, którzy odwiedzają Włochy nie poprzestają jednak na tym mieście. Każdy kto chce podróżować po tym kraju z pewnością ma w planach odwiedzenie Sycylii. Miasta, które oprócz Rzymu cieszą się dużym uznaniem turystów to Wenecja, Mediolan, Neapol, Turyn, Palermo, Genua. Ciekawych miejsc jest znacznie więcej. Malownicze widoki, które dostępne są niemal w całym kraju, zachęcają do zwiedzania nawet mniejszych miejscowości. Tym co urzeka turystów jest specyficzna włoska mentalność, temperament, otwartość, pozytywne nastawienie do życia. W mniejszych włoskich miastach życie płynie wolniej, ludzie żyją w większym kontakcie z przyrodą.